Doctor  Mustafa Riza Özbek, MD

Dr. Mustafa Riza Özbek, MD

Professor Doctor | Internal Medicine

  • Turkey Ankara | Town Center
  • Verified

About

Doctor Mustafa Riza Özbek is an Internal Medicine surgeon in Ankara, Turkey. He received his medical degree from Ankara University of Medical Sciences and has been in practice between 10+ years.

Curriculum Vitae

No service, profile information or doctor resume has been added to the database yet. This physician or specialist did not enter any information about his services. If you are a doctor in the profile and would like to edit your profile, please click on the update my info link in the submenu.

Doctor Reviews

  • 5/2/2018 2:40:14 PM

    2000 doğumlu oğlum *** 2016 yılı ocak ayında ALL hastalığı nedeniyle *** Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavisine başlandı. 2016 Kasım ayında tedavisi tamamlandığı sırada sol kalça ve sol dizinde yoğun ağrılar başladı. Kalçasında iltihaplanma olduğu gerekçesiyle iki kez iğneyle temizlendi ve sonrada kalça kemiğinin üstü eridiği için ameliyatla tıraşladılar. Ancak ağrıları ve srp yüksekliğini düşüremediler. yaklaşık dört ay boyunca sol tarafına dizini bükerek yatmak zorunda kaldı ve bu pozisyonda ağrıları azaldığından böyle yattı. Bunun sonucunda dizi bükülü kaldı. Bu büküklüğü de anestezi altında alçıya aldılar ancak çocuk ağrılara dayanamadığı için alçıyı çıkarmak zorunda kaldılar ve yoğun bakımda üç gün uyutuldu. Tam bu arada bu ağrıların sebebinin Jia sendurumu (romatizman bir hastalık) olduğu belirtildi ve buna yönelik tedaviye başlandı. 2017 Mayıs ayı gibi değerleri düzelmeye başladı ve eve çıktık. Bu tarihten bu yana ALL için aylık kontroller devam ediyor. Ancak oğlum hala sol ayağını kullanamıyor. Dizi hala 15 derece kadar daha açılmıyor. Evin içinde wolkerla yürüyor. Dışarıya tekerlekli sandalye ile çıkabiliyor. Ortopedi doktorları %90 kalçaya protez ameliyatı yapacaklarını hatta karşı yuvanın da tahrip olması nedeniyle oraya da müdahale edilmesi gerektiğini, yürüme probleminin bu ameliyatlara rağmen tam geçmeye bileceğini söylediler.
    Hocam kalça kemiği ameliyat olmadan eski haline gelmesi mümkün mü? Buna ilişkin değişik tedaviler yok mu? Bu konudaki bilgilerinize ihtiyacımız bulunmakta. Bize yardımcı olursanız oğlum adına çok mutlu olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Do you want to write a review for Professor Doctor Mustafa Riza Özbek? If you know the doctor or have already visited this doctor for your illness, please share your comments or complaints with other visitors.